26. 1. 2023 SWING! Podle rytmu poznáte nás

Máme velikánskou radost! To, že hudbu milujeme a je naší součástí je zřejmé, ostatně máme to už i na etiketě :). Tentokrát to jde ale ještě malinko víc do hloubky toho, co nám dává smysl a co nás moc těší. Naše víno dotvoří tu správnou atmosféru představení studentů Janáčkovy akademie muzických umění v Brně, konkrétně SWING! Podle rytmu poznáte nás. Na tomto projektu svou práci tam odvedlo i taneční studio Swing Wings a my jsme poctěni, že jsme byli osloveni do takové krásné společnosti a mohli se tohoto projektu zúčastnit. 

 

26. ledna 2023 proběhne premiéra v Divadle na Orlí v Brně 

A na co se můžete těšit?

Válka skončila a život plyne zase jako dřív. Dokonce otevřely hudební kavárny a mezi nimi taky Černá perla, ve které hrají swing. Jenže únorový převrat 1948 zmaří mnohé naděje. Doba není hudebním kavárnám nakloněna – natož americkému jazzu a swingu, odporujícím angažovaným představám o hudbě pro pracující lid.

Tři zpěvačky z Černé perly rozehrávají v této nesnadné době své životní partie. Může některá z nich, navzdory dobovým zvratům najít osudovou příležitost nebo životní štěstí? „Život je širý oceán, člověk je na něm malou lodí, po něm každý z nás touhou hnán o své štěstí závodí…“

SWING! je příběh milostných avantýr, nečekaných zvratů, téměř detektivních zápletek a hlavně nespoutaného rytmu, swingového tance a dvou desítek slavných swingových písní jako Dívka k rytmu zrozená, Bláznivý den, Má láska je jazz, Sjezd swingařů, Bloudění v rytmu, Hm hm, Telefonní fox, Recept na náladu, Honba za písničkou atd. To vše v doprovodu swingového orchestru.

 

 

Další informace můžete najít na stránkách Divadla na Orlí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz