2. 3. 2024 Paměť swingu je! Ples Paměti národa

Máte rádi tanec a swing? A historii? Pokud ano, sdílíme vám unikátní spojení pohybu, myšlení a zábavy! Swingový ples na podporu Institutu Paměti národa Brno. 

 

Datum: 2. 3. 2024

Institut Paměti národa Brno

Místo: Radnická 10, Brno

Mapa

 Čeká vás přednáška pod taktovkou historika Petra Koury na téma historie a swingu nazvaná "Swingaři a potápky v protektorátní noci". Talk show chystáme s čestným hostem - jazzmanem a skladatelem - Vincencem Kummerem.

 Členité prostory Institutu se rozhýbou ve spolupráci s taneční školou Swing Wings. Začátečníci mohou začít vířit na lekcích, které přímo na plese povede Pavlína Korcová.
K tanci to rozbalí “Chief Rhythm and His 5”! Brněnský swingový mazák Janek Čarek se vrací v roli hlavního vokalisty swingového sextetu.
Můžete se těšit na svěží skladby v aranžích láskyplně upletených pod nohy lindyhopperů. 
 
Swing z vinylů během večera pouští DJ Šinal. Do pozdních hodin pokračuje DJ MATSUWA disco, funk, soul a více.
 
 
 
Jak vidíte, je toho hromadu a není to naše akce jako taková, ale máme k ní velky obdiv. S Pamětí národa občas spojíme síly (pamatujete na vlčí máky 11. 11.?)  a jo, v jejich kavárně můžeze vychutnat i naše vína, která mají v nabídce. A se Swing Wings jsme se už taky párkrát spřáhli přímo i nepřímo. Víte, že v naší brněnské vinotéce měli taky párkrát tančírnu? Je pravda, že je to už nějakou dobu, třeba se to podaří obnovit.
 
 
Ale můžete se od nás těšit na malé překvapení!
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz