Naše rodina

Víno vychovávané s respektem

Rodina Bukovských

Víno je bezpochyby ušlechtilým nápojem ve které se odráží přístup a péče, kterou do něj vinař vložil. Proto si zakládáme na poctivě odvedené práci, díky níž se vytváří víno jakožto trvalá hodnota neoddělitelně spjatá s kulturou a tradicí.

Antonín bukovský st. a marie bukovská

zakladatelé
Zakladatelé rodinného podniku cíleně nasměrovaným
Postupně realizovanou vizí výsadby ojedinělého révového genofondu.
Neúnavní pracanti, kteří nepozbývají entuziasmu a nadšení i v pokročilém „dospělejším“ věku.

antonín bukovský

majitel
Zakladatel značky „Vinařství Bukovský“. Od roku 2008 buduje vinný archív a tradici lahvování vín vyráběných z domácí pěstební  produkce. Naše Vinařství charakterizuje neoddělitelné Hudební propojení. S velmi širokým záběrem a činí z něj svérázný unikát propojující aktivní hudební tvorbu s dobrým vínem.

Kde se rodí naše víno?

náš koncept
Náš rodinný vinařský podnik se zabývá produkcí révových sazenic a výrobou vína z vlastních vinic vybudovaných na základě klonové selekce vybraného révového genofondu. Půdně klimatické podmínky spolu s geologickou rázovitostí regionu „Modrých hor“ v centru velkopavlovické vinařské oblasti vytvářejí specifikum místního terroir a vtiskují této lokalitě a vínům zde produkovaným punc výjimečné přitažlivosti. Snažíme se, aby naše víno bylo výjimečné.

Naše výroba vína se zaměřuje na zpracování  hroznů  z vlastních vinic z osvědčených tratí v okolí obce Kobylí na Moravě. V současné době hospodaříme cca na 27 hektarech, na kterých pěstujeme klonové výběry většinového sortimentu révy, včetně některých vzácnějších odrůd.  Vysoce živná půda v okolí obce Kobylí se výrazně podílí na nadstandartní kvalitě námi sklízených hroznů a následně produkovaného vína.

Náš tým

ondřej bukovský

technolog, sklepmistr
Ondřej Bukovský, synovec Antonína a Ivo Bukovského se stará o sklepní hospodářství a o výrobu vína. Navazuje na rodinnou tradici  a stane se Vám přívětivým průvodcem. Navštívíte – li naše Vinařství v Kobylí na Moravě.

ivo bukovský

výroba sazenic
Ivo Bukovský se stará o 27 hektarů vinic, které jsou svělým vinohradnickým počinem manželů Antonína a Marie Bukovských. V návaznosti na generační tradici se společnými silami podařilo vysázet 30 odrůd známých i méně známých včetně některých již téměř zapomenutých. Kromě pěstování hroznů slouží vysazená odrůdová banka coby výchozí zdrojový materiál k množení  révových sazenic na míru pro  moravské a české vinaře.
Výrobě sazenic se Ivo věnuje s Antonínem Bukovským st.,  který mu postupně předává know-how této množitelské alchymie.

Milena možnarová

vinotéka brno
Naše „trvalka“ provázející Vinařství Bukovský téměř od počátku vzniku. Již pět let je zásadní tváří a motorem firemní Vinotéky na Starém Brně. Její kreativita a vkus posouvá Vinotéku a celé Vinařství. Dokonce si šije vlastní oblečení. Poradí a pomůže s výběrem vína, aby vám i obdarovanému sedlo k událosto na kterou se chystáte.