Promenáda červených vín 2022

2.3.2022
Aktuality
Vinařství Bukovský

Jediná výstava výhradně červených vín v České republice.

Pořadatelem jsou Vinaři ze spolku VOC vinice Velké Pavlovice. Nad hodnocením převzala záštitu již čtvrtým rokem Unie Enologů ČR a přátelským dozorem byli v komisích inspektoři Státní zemědělské potravinářské inspekce. Hodnocení probíhalo v Centru Excelence ve Valticích. Celkem se do soutěže přihlásilo 205 vzorků, které se hodnotily v 6 komisích. Komise byly doplněny z řad producentů vín a sommelierů.


Ocenění mohlo získat maximálně 30 % soutěžních vín. Ovšem získat medaili nebylo jednoduché, protože bodové hodnocení pro medailové ocenění je oproti jiným soutěžím posunuto výrazně výše. Stříbrná medaile se uděluje od minimální 85 bodů výše, na zlatou dokonce až 88 bodů a Velkou zlatou pak na 92 bodů.

Vinařství Bukovský s.r.o. reprezentovala tři nádherná vína z nichž jedno, cuvée Rulandské modré / Blauburger Moravské zemské víno 2016, získalo zlatou medaili. Reprezentanti našeho vinařství, nejen zlaté Rulandské modré / Blauburger mzv 2016, ale i výtečná Frankovka VOC 2019 a André mzv 2019 jsou připraveni potěšit všechny milovníky a znalce červených vín. 


Odběr novinek

Děkujeme a budeme Vás obratem kontaktovat
Něco se nepovedlo. Prosím napište nám na info@vinarstvibukovsky.cz. Děkujeme